Aurangabad, Maharashtra
GST No. 27AABCP6656R1ZL
Call 08043825845 38% Response Rate
Send Enquiry
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Power | 40W / 67W / 100W |
| Speed | 333Rpm / 74Rpm / 16Rpm / 3.65Rpm |
| Brand | Pranshu Electricals |
| Voltage | 12V,24V,48V,180V |
| Mounting | FLANGE/ FOOT |
| Usage/Application | Industrial |
| Frame Size | 70mm |
| Duty | S1 |
| Motor Type | PMDC Motor |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Power | 18W / 37W / 67W |
| Speed | 333Rpm / 74Rpm / 16Rpm / 3.65Rpm |
| Brand | Pranshu Electricals |
| Voltage | 12V,24V,48V,180V |
| Mounting | FLANGE/ FOOT |
| Usage/Application | Industrial |
| Frame Size | 59 mm |
| Duty | S1 |
| Motor Type | PMDC Motor |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details
| Minimum Order Quantity | 10 Unit |
| Power | 80W / 120W |
| Speed | 333Rpm / 74Rpm / 16Rpm / 3.65Rpm |
| Brand | Pranshu Electricals |
| Voltage | 12V,24V,48V,180V |
| Mounting | FLANGE/ FOOT |
| Usage/Application | Industrial |
| Frame Size | 83 MM |
| Duty | S1 |
| Motor Type | PMDC Motor |
| Country of Origin | Made in India |
View Complete details